MSP ogłosiło przerwę w obradach walnych spółek mediów publicznych

DI
opublikowano: 30-06-2009, 17:14

Minister Skarbu Państwa, działający jako walne zgromadzenie TVP S.A., Polskiego Radia S.A. i Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia podjął decyzję o ogłoszeniu trzydziestodniowych przerw w  obradach zgromadzeń tych spółek.

W odniesieniu do Telewizji Polskiej S.A. ogłoszenie przerwy jest spowodowane otrzymaniem przez Ministra Skarbu Państwa 29 czerwca 2009r. informacji od Ministerstwa Finansów o zakończeniu wszczętego na wniosek MSP postępowania kontrolnego prowadzonego przez Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi. Obecnie Minister Skarbu Państwa oczekuje na przekazanie przez organy podatkowe informacji i dokumentów z czynności kontrolnych, które będą mieć wpływ na ocenę przedłożonych przez Zarząd Spółki dokumentów na Zgromadzenie. 29 czerwca 2009 roku materiały związane z kontrolą zostały przekazane do Telewizji Polskiej S.A.

W odniesieniu do Polskiego Radia S.A. ogłoszenie przerwy jest spowodowane otrzymaniem przez Ministra Skarbu Państwa 15 czerwca 2009 r., od Głównego Inspektora Pracy odpowiedzi na wniosek Ministra Skarbu Państwa o przeprowadzenie czynności kontrolnych w Polskim Radio S.A. w związku z podejrzeniem zaistnienia nieprawidłowości co do przestrzegania przez Spółkę przepisów prawa pracy. Ponadto, 25 czerwca 2009 roku wpłynęły do Ministra Skarbu Państwa informacje Zarządu Polskiego Radia S.A. dotyczące podjętych działań w zakresie wdrożenia zaleceń audytora, który na wniosek MSP podjął czynności kontrolne. Konieczność przeprowadzenia analizy przesłanych informacji, które będą mieć wpływ na ocenę przedłożonych przez Zarząd Spółki dokumentów na Zgromadzenie, jest przesłanką powodującą zarządzenie trzydziestodniowej przerwy w obradach.

W odniesieniu do 17 Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia, zarządzenie trzydziestodniowej przerwy ma doprowadzić do ujednolicenia kadencji Rad Nadzorczych. W tych przypadkach Zwyczajne Walne Zgromadzenia zostały przerwane po podjęciu uchwał w sprawie zatwierdzenia sprawozdań Zarządu z działalności Spółek oraz sprawozdań finansowych za rok obrotowy 2008, podziału zysku/pokrycia straty, udzielenia absolutorium członkom Zarządów z wykonania obowiązków w 2008 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane