MSP wezwie KNB do usunięcia naruszenia prawa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-03-2006, 15:31

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) poinformowało w środę w komunikacie, ze we wtorek po południu otrzymało uchwałę KNB z dnia 8 marca br, odmawiającą Skarbowi Państwa praw strony w postępowaniu z wniosku UniCredito.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) poinformowało w środę w komunikacie, ze we wtorek po południu otrzymało uchwałę KNB z dnia 8 marca br, odmawiającą Skarbowi Państwa praw strony w postępowaniu z wniosku UniCredito.

    Chodzi o wniosek UniCredito o zgodę KNB na wykonywanie prawa głosu z posiadanych akcji BPH. Uzyskanie tej zgody jest niezbędne, by mogło następnie dojść do fuzji BPH z Pekao SA, których większosciowym właścicielem jest UniCredito. Wniosek UniCredito był rozpatrywany podczas poprzedniego posiedzenia KNB, a w środę KNB zajmie się nim powtórnie.

    "Postanowienie to zostało doręczone dopiero po upływie 5,5 dnia. Dziś jeszcze Ministerstwo Skarbu Państwa złoży w Komisji Nadzoru Bankowego wezwanie do usunięcia naruszenia prawa" - napisano w komunikacie MSP.

    Podczas poprzedniego posiedzenia KNB resort skarbu chciał uczestniczyć w posiedzeniu na prawach strony. Jednak członkowie KNB w głosowaniu uchwalili, powołując się na przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego, że MSP nie jest stroną w tym postępowaniu i nie może w nim uczestniczyć.

 Zgodnie z prawem, resort skarbu musiał otrzymać podpisaną przez szefa KNB treść uchwały, by móc ją zaskarżyć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane