MSP zainwestują 340 mld EUR

SW
opublikowano: 04-06-2012, 00:00

WAŻNE DANE

Główne przeszkody ograniczające możliwości inwestycyjne MSP to niepewność dotycząca otoczenia gospodarczego oraz sytuacja finansowa, jak wynika z badania GE Capital przeprowadzonego wśród 1750 małych i średnich firm we Francji, w Niemczech, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Czechach, na Węgrzech i w Polsce.

W tym drugim przypadku firmy najczęściej wymieniają brak dostępnego cenowo finansowania i potrzebę zgromadzenia rezerw pieniężnych oraz inne przeszkody.Na dalszym planie są sprawy handlowe, np. spadek zamówień.

Niedostatek dostępnego cenowo finansowania odczuwa więcej mikroprzedsiębiorstw niż firm małych i średnich. Pomimo tych problemów w najbliższym roku firmy MSP z Francji, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii zainwestują 290 mld EUR, a z Czech, Węgier i Polski prawdopodobnie ok. 54,5 mld EUR.

Większość badanych MSP rozważa zewnętrzne źródła finansowania planowanych inwestycji (ponad 85 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane