MSWiA: Pensje policjantów są niezagrożone

IAR
19-01-2009, 12:15

Pensje policjantów są niezagrożone - uspokaja MSWiA. Resort dementuje informacje prasy, że z powodu problemów budżetowych sto tysięcy polskich policjantów prawdopodobnie nie dostanie pełnych wynagrodzeń za styczeń.

Rzeczniczka MSWiA Wioletta Paprocka podkreśla, że informacje zawarte w artykule opublikowanym w "Dzienniku" są nieprawdziwe. Zapewnia, że pensje policjantów są płacone z góry i pochodzą z innej puli, która nie jest zagrożona finansowymi cięciami. "To są tak zwane wydatki osobowe sztywne i nie ma takiej możliwości żeby policjanci nie dostali jakichkolwiek wypłat" - stwierdziła rzeczniczka.

Wioletta Paprocka zaznacza, że MSWiA nie wydało żadnych dyspozycji, jak ograniczać bieżące wydatki policji. Dodała, że policja ma długi w związku z nieterminowym płaceniem za kontrakty, ale MSWiA sukcesywnie przesyła fundusze otrzymane z Ministerstwa Finansów.

W czwartek Ministerstwo Finansów poinformowało, że nie przeznaczy, żadnych dodatkowych środków dla policji, której brakuje prawie 500 milionów złotych na zobowiązania zaciągnięte w grudniu. Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska podkreśliła, że ministerstwo nie ma dla policji specjalnych rezerw. Komenda Główna musi pokryć swoje zobowiązania z bieżących przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / MSWiA: Pensje policjantów są niezagrożone