MTBS w Koninie odda sześć bloków

Marek Loos
05-07-2001, 00:00

MTBS w Koninie odda sześć bloków

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Koninie 31 sierpnia odda do użytku trzy nowe bloki z mieszkaniami na wynajem. Wartość inwestycji wynosi około 5,6 mln zł. We wrześniu rozpocznie się budowa kolejnych trzech obiektów o łącznej wartości 6 mln zł, której zakończenie planowane jest w 2001 r. Wykonawcą jest Konińskie Przedsiębiorstwo Budowlane.

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Koninie zamierza pod koniec sierpnia oddać do użytku trzy budynki mieszkalne. Wartość inwestycji wynosi 5,6 mln zł. Jest ona drugim etapem budowy zespołu budynków z mieszkaniami na wynajem na osiedlu Sikorskiego w Koninie. Docelowo na osiedlu ma powstać 14 bloków.

— Obiekty, które zostaną oddane do użytku w sierpniu, będą miały 64 mieszkania o powierzchni od 40 do 63 mkw. Jeden mkw. kosztuje w nich 1,77 tys. zł — mówi Marek Libertowski, prezes MTBS w Koninie. Dodaje, że prawdopodobnie we wrześniu rozpocznie się budowa 3 kolejnych bloków mieszkalnych.

— Wartość tej inwestycji szacujemy na mniej więcej 6 mln zł, a jej zakończenie planujemy w grudniu — mówi Marek Libertowski.

Wykonawcą budynków MTBS jest Konińskie Przedsiębiorstwo Budowlane.

Będzie promesa

Termin budowy kolejnych budynków MTBS zależy jednak od uzyskania promesy przyznania kredytu przez Departament Krajowego Funduszu Mieszkaniowego Banku Gospodarstwa Krajowego.

— Na początku 2001 r. wystąpiliśmy do banku o promesę kredytu, który zgodnie z zasadami finansowania TBS, ma pokryć 70 proc. wartości kosztów budowy. Pozostała część zostanie pokryta z budżetu Konina i dochodów MTBS uzyskiwanych z administrowania wynajmowanymi mieszkaniami. Gmina dodatkowo do MTBS aportem wnosi ziemię i pomaga uzbroić teren — mówi Marek Libertowski.

Jego zdaniem, jest duża szansa, aby rozpocząć budowę w sierpniu.

Realizacja zespołu 14 budynków MTBS na osiedlu Sikorskiego rozpoczęła się 15 marca 2000 r. od budowy dwóch obiektów 4-kondygnacyjnych. Do znajdujących się w nich 48 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 44 do 51 mkw. lokatorzy zaczęli wprowadzać się 21 grudnia 2000 r.

Nie tylko mieszkania

MTBS buduje nie tylko bloki z mieszkaniami na wynajem. Firma będzie inwestorem zastępczym budowanych przez miasto Konin 20 zastępczych domów jednorodzinnych, które będą wykonane w technologii szkieletu drewnianego. Obiekty mają kosztować około 600 tys. zł. Zostaną wybudowane jesienią 2001 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / MTBS w Koninie odda sześć bloków