MTP: Infosystem bez telefonów

Piotr Wielicki
opublikowano: 25-04-2002, 00:00

W Poznaniu rozpoczęły się targi Infosystem, Poligraf-Produkt oraz Euro-Reklama. Z udziału wycofali się operatorzy sieci komórkowych. Zrezygnowała także Telekomunikacja Polska SA.

Na Międzynarodowe Targi Telekomunikacji, Technologii Informatycznych i Elektroniki Infosystem, Targi Materiałów i Usług Poligraficznych Poligraf-Produkt oraz Targi Artykułów i Usług Reklamowych Euro-Reklama przyjechało w tym roku blisko 660 wystawców z 21 krajów. Ofertę prezentują na powierzchni 10,5 tys. mkw.

W tym roku po raz pierwszy na targach nie ma operatorów sieci komórkowych: Plusa i Ery.

— Obecność na Infosystemie ma znikomy wpływ na naszą sprzedaż. Targi te są zbyt ogólne tematycznie. Wolimy pojawiać się na specjalistycznych imprezach z konkretną usługą, np. monitorowaniem pojazdów na targach Securex — mówi Bartosz Kluczyński z Plus GSM w Poznaniu.

Z Infosystemu wycofała się także Telekomunikacja Polska SA.

— Firma nie wystawia się na żadnych targach. Wiąże się to z przebudową systemu obsługi klienta, do którego chcemy kierować konkretne usługi. Infosystem stał się dla TP SA tylko imprezą wizerunkową i wystawianie się na niej nie ma przełożenia na pozyskiwanie nowych klientów — twierdzi Piotr Kostrzewski, rzecznik TP SA w Poznaniu.

W poprzednich latach Plus, Era i TP SA wykupywały stoiska wielkości 80-100 mkw. Według przedstawicieli Międzynarodowych Targów Poznańskich, brak operatorów sieci komórkowych oraz TP SA nie wpłynie drastycznie na rangę imprezy.

— Telekomunikacja stanowi tylko jej wycinek. Infosystem to przede wszystkim technologie informatyczne i elektronika — twierdzi Jerzy Kaczmarek, kierownik zespołu organizacji targów Infosystem i Poligraf-Produkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MTP: Infosystem bez telefonów