MTP: ruszają targi branży meblarskiej

Ryszard Gromadzki
05-05-2003, 00:00

1000 wystawców z kilkunastu krajów weźmie udział w największych w Polsce targach meblarskich Meble 2003 oraz towarzyszących im imprezach branżowych: Biuro, Domexpo i Drema.

W dniach 6-9 maja w obiektach Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu, organizatora imprezy, odbędą się targi branży meblarskiej. Ponad połowę z 1000 wystawców, awizujących swój udział w cyklu imprez targowych, skoncentrują Targi Mebli, Akcesoriów i Wyposażenia Wnętrz — Meble 2003, reszta zaprezentuje się na Targach Mebli Biurowych i Wyposażenia Biur — Biuro (blisko 50 firm), Targach Stół & Kuchnia, Technika i Wystrój Domu — Domexpo (150 firm) oraz Międzynarodowym Salonie Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna — Drema (230 firm).

— Imprezy wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu możemy zaproponować zwiedzającym pełną ofertę dotyczącą aranżacji wnętrz —mówi Joanna Kasprzak z MTP.

O relatywnie dobrej kondycji krajowej branży meblarskiej i jej znaczącej roli dla polskiej gospodarki mogą świadczyć wysokie obroty, które osiąga ten sektor w handlu zagranicznym.

Według resortu gospodarki, na koniec III kwartału 2002 r. wartość polskiego eksportu mebli wyniosła 1,9 mld USD (około 7,6 mld zł), co stanowiło ponad 11-proc. wzrost w stosunku do wyniku osiągniętego przez branżę w analogicznym okresie 2001 r. Po trzech kwartałach 2002 r. dodatnie saldo w obrocie zagranicznym meblami wynosiło ponad 1,6 mld zł. W 2002 r. meble i wyroby z drewna miały 10-proc. udział w całym polskim eksporcie.

Wśród wydarzeń, które towarzyszyć będą poznańskim targom meblarskim, organizatorzy z MTP szczególnie rekomendują Forum Polska-Wschód, zatytułowane „Handel meblami ze Wschodem”, a także Polsko-Ukraiński Stół Branżowy, poświęcony perspektywom współpracy na rynku mebli i w przemyśle drzewnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MTP: ruszają targi branży meblarskiej