Murapol nie będzie budował w Niemczech

opublikowano: 26-09-2018, 15:15
aktualizacja: 26-09-2018, 16:11

Porządków w aktywach Murapolu ciąg dalszy. Spółka poinformowałao o podpisaniu umowy sprzedaży zabudowanej nieruchomości gruntowej o powierzchni 2 ha w niemieckiej miejscowości Zossen.

Cena sprzedaży to 5,9 mln EUR. W ramach tej ceny kupujący przejmuje dokumentajcę projektową inwestycji i prawa autorskie.

Murapol kierowany jest przez Nikodema Iskrę
Zobacz więcej

Murapol kierowany jest przez Nikodema Iskrę Fot. TP

Umowa wejdzie w życie po zatwierdzeniu przez zarzad kupującego, czyli spółki Bonava Wohnbau. Kwota sprzedaży ma trafią na rachunek Murapolu nie później niż do 8 stycznia 2019 r. 

Murapol kupił grunt w maju 2017 r. za 3,1 mln EUR netto. Planował tam budowę 15 budynków (230 mieszkań).

 - Decyzję o wyjściu z inwestycji podjęliśmy po opracowaniu i zatwierdzeniu przez gminę planu zagospodarowania przestrzennego, w który wpisuje się nasza inwestycja. Efektem tego działania jest znaczący wzrost wartości zakupionego terenu inwestycyjnego w Zossen, czego odzwierciedleniem jest cena uzyskana w transakcji jego sprzedaży. Od momentu zainwestowania gotówki, tj. od marca br. uzyskaliśmy rentowność na tej inwestycji na poziomie 100 proc. Tymczasem gdybyśmy kontynuowali projekt, to dodatni cash flow ze sprzedaży mieszkań ponad uzyskaną dzisiaj w transakcji cenę sprzedaży gruntu, przypadałby na końcówkę 2021 roku, zwłaszcza ze względu na konieczność opracowania projektów architektonicznych oraz wykonawczych i pozyskanie niezbędnych pozwoleń  – mówi Nikodem Iskra, prezes Murapolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu