Murapol przedterminowo wykupił obligacje za 40 mln zł

opublikowano: 29-06-2018, 16:46
aktualizacja: 29-06-2018, 16:48

Spółka zależna dewelopera wykupiła swoje papiery dłużne na żądanie obligatariuszy.

W piątek 29 czerwca 2018 r. spółka Partner, pośrednio zależna od Murapolu, dokonała przedterminowego wykupu wszystkich obligacji serii A o wartości 40 mln zł. Transakcji dokonano po cenie nominalnej, wynoszącej 1 tys. zł., powiększonej o odsetki należne do dnia wykupu, czyli 8,36 zł na każdą obligację. Łączna wartość operacji wyniosła więc 40,3 mln zł.

Murapol podkreśla, że do wykupu obligacji nie doszło w wyniku naruszenia przez spółkę Partner przepisów ustawy o obligacjach lub warunków emisji długu. Do operacji doszło w wyniku realizacji przez obligatariuszy uprawnienia do przedterminowego żądania wykupu.

Nabywcy papierów dłużnych byli ewidentnie niecierpliwi. Przydziału obligacji dokonano zaledwie 18 stycznia 2018 r., a okres ich zapadalności został określony na 33 miesiące. Papiery miały nieujawnione, stałe oprocentowanie. Odsetki miały być wypłacane co trzy miesiące.

Obligacje zostały zabezpieczone poprzez udzielenie przez sam Murapol poręczenia względem wszystkich świadczeń Partnera na rzecz obligatariuszy. Poręczenie opiewało na 60 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Murapol przedterminowo wykupił obligacje za 40 mln zł