Murapol urośnie na Wyspach

opublikowano: 28-05-2018, 22:00

Deweloper wybuduje obiekt mieszkalny z 30 lokalami przy jednej z głównych ulic Edynburga.

Plan ekspansji zagranicznej Murapolu nabiera tempa. Spółka uzyskała pozwolenie na budowę pięciokondygnacyjnej nieruchomości mieszkalnej o łącznej powierzchni 2,1 tys. mkw. przy London Road w Edynburgu, niedaleko budynku parlamentu Szkocji.

Zobacz więcej

Fot. Tomek Pikuła

— Zamierzamy rozpocząć prace w 2019 r. i przekazać inwestycję do użytkowania w 2020 r. Data startu budowy jest związana z koniecznością uzyskania zatwierdzenia projektu wykonawczego inwestycji, a czas oczekiwania wynosi obecnie ponad pół roku — mówi Nikodem Iskra, prezes Murapolu.

W stolicy Szkocji deweloper ma już pozwolenie na budowę mieszkań przy Ferry Road. W listopadzie ubiegłego roku uzyskał natomiast zielone światło do uruchomienia inwestycji mieszkaniowej w Berlinie. Na zaawansowanym etapie w regulowaniu formalności administracyjnych jest też drugi niemiecki projekt spółki — w Zossen.

— O wyjściu z działalnością poza granice Polski zdecydowaliśmy w 2016 r., a zachęciła nas do tego bardzo dobra koniunktura na rynkach mieszkaniowych Niemiec i Szkocji. Jednakże do aktywności zagranicznej podchodzimy rozważnie, a projekty, nad którymi obecnie pracujemy, mają charakter pilotażowy — zapewnia Nikodem Iskra.

W styczniu tego roku prezes wspominał, że spółka interesuje się również Hiszpanią. Teraz informuje jednak, że nie należy się spodziewać w najbliższym czasie debiutu na tamtejszym rynku.

— Na podstawie przeprowadzonych analiz podjęliśmy decyzję, że — poza Polską — będziemy prowadzić inwestycje na dwóch zagranicznych rynkach, gdyż uznajemy je za najbardziej przewidywalne, a przez to atrakcyjne ze względu na poziom marż — tłumaczy Nikodem Iskra.

Murapol nie zwalnia tempa także na rodzimym rynku. Budynki mieszkaniowe spółki znajdują się w 14 polskich miastach, a w trzech kolejnych deweloper nabył działki i przygotowuje inwestycje. W 2017 r. spółka sprzedała 3 605 mieszkań, wobec 3 042 w 2016 r. i 2 400 w 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Murapol urośnie na Wyspach