Murapol wykupi resztę obligacji czterech serii

opublikowano: 16-10-2018, 14:14

Murapol zdecydował się na przedterminowy wykup notowanych na Catalyst obligacji serii T, U, W i Z. Łączna ich wartość to 9,5 mln zł.

Poszczególne transakcje wykupu instrumentów dłużnych będą dokonywane odpowiednio w dniach: seria T - 31 stycznia 2019 r., seria U - 28 stycznia 2019 r., seria W - 22 listopada 2018 r. oraz seria Z - 29 grudnia 2018 r.

To serie obligacji, które miały również klauzulę przedterminowego wykupu dla klientów, którzy z niej skrzętnie skorzystali w ostatnich miesiącach przedstawiając do wykupu papiery za około 30 mln zł.

- Konsekwentnie realizujemy strategię porządkowania grupy pod względem organizacyjnym, podmiotowym oraz poprawy parametrów finansowych, w tym relacji skonsolidowanego długu netto do skonsolidowanych kapitałów własnych. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami naszym celem jest osiągnięcie tego parametru na poziomie poniżej 0,6x na koniec 2019 roku. Plan ten jest także spójny z intencją przygotowań do szerszego wejścia na rynek publiczny i debiutu na warszawskiej giełdzie w perspektywie kilkunastu miesięcy. W tym kontekście musimy wyrównać kluczowe wskaźniki finansowe działalności do poziomów innych notowanych na giełdzie deweloperów. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapolu. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu