Musk oskarża pracownika o sabotaż

opublikowano: 19-06-2018, 11:05
aktualizacja: 19-06-2018, 11:05

Produkcja Tesla Model 3 natrafia na kolejne przeszkody. Poza problemami technicznymi okazuje się, że we własnych szeregach mamy prawdopodobnie też sabotażystę, stwierdził Elon Musk mówiąc o kłopotach przy produkcji kolejnego modelu e-auta, informuje CNBC.

Oprócz wyboistego początku produkcji modelu 3, producent samochodów elektrycznych Tesla według szefa firmy Elona Muska zmaga się również z wrogiem we własnym domu. Jak napisał Musk w wiadomości e-mail skierowanej do pracownika Tesli, jeden z pracowników miał dopuścić się  "rozległego i szkodliwego sabotażu".

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Pełen zakres szkód nie jest jeszcze znany, jednak to, do czego sabotażysta już się przyznał, „jest już stosunkowo złe”.

Swoje działania uzasadnił zemstą za brak oczekiwanego awansu.
Sam Musk uważa jednak, że nie jest to cała prawda i pracownik mógł działać na czyjeś zlecenie.

“Jak wiadomo, jest długa lista organizacji, które chcą końca Tesli. Znajdują się na niej grający na krótko inwestorzy z Wall Street, którzy już stracili miliardy dolarów i którzy stracą jeszcze więcej. Są to firmy produkujące ropę i gaz czyli najbogatszy przemysł na świecie – nie przepadają za postępem jakiego dokonuje Tesla w kwestii energii solarnej i autach elektrycznych. (…) Są jeszcze liczne liczni duzi konkurenci produkujący auta z silnikami spalinowymi. Jeśli są skłonni do tak dużych oszustw odnośnie emisji spalin, to być może są również skłonni do innych oszustw?”, czytamy w email-u.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu