Musk spowodował pomyłkowy wzrost kursu spółki o 5100 proc.

opublikowano: 11-01-2021, 19:20

Rada udzielona przez Elona Muska spowodowała wzrost kursu spółki przez trzy dni o 5100 proc. Jednak nie tej, o której mówił.

W czwartek, 7 stycznia Elon Musk, szef Tesli i najbogatszy człowiek na świecie poradził obserwującym jego konto na Twitterze: „Użyjcie Signal”. Chodziło mu o szyfrowany komunikator internetowy, który należy do prywatnej organizacji non-profit. Jednak jeszcze tego samego dnia akcje Signal Advance, małej spółki z Teksasu produkującej urządzenia medyczne, zdrożały na giełdzie ponad sześciokrotnie, zwiększając jej wartość rynkową do 390 mln USD. Choć informacja, że doszło do nieporozumienia pojawiła się już piątek, nie zahamowało to szalonego wzrostu kursu spółki. W poniedziałek jej akcje drożały nawet o 885 proc. zanim doszło do odwrócenia kierunku notowań. Obecnie kurs Signal Advance rośnie o 337 proc. do 31,45 USD.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane