Czytasz dzięki

Musk: Tesla ma szansę ustanowić nowy rekord dostaw

opublikowano: 26-06-2019, 09:20

Koncern Tesla może ustanowić nowy rekord kwartalnych dostaw pojazdów. By to osiągnąć, producent samochodów elektrycznych będzie musiał jednak „dać z siebie wszystko i pójść na całość” w ostatnich kilku dniach czerwca, twierdzi założyciel i dyrektor generalny spółki, Elon Musk.

W tym kwartale mamy do czynienia ze spekulacjami na temat dostaw naszych pojazdów – napisał kontrowersyjny miliarder w emailu do pracowników. Dodał, że „.. rzeczywistość jest taka, że jesteśmy na dobrej drodze do ustanowienia rekordu wszech czasów, albo będziemy bardzo blisko niego. Jeśli jednak pójdziemy na całość, zdecydowanie możemy tego dokonać”.

Tesla
Zobacz więcej

Tesla Fot. REUTERS/Lucy Nicholson/File Photo/Forum

Firma prognozuje, że dostarczy od 90 do 100 tys. samochodów w drugim kwartale po przekazaniu klientom 63 tys. pojazdów w pierwszych trzech miesiącach 2019 r.

Dotychczasowym najlepszym wynikiem kwartalnych dostaw było 90,7 tys. pojazdów w ostatnich trzech miesiącach 2018 r.

Niektórzy ze sceptyków Tesli, w tym David Tamberrino z Goldman Sachs, ostrzegają, że chociaż dostawy mogą przewyższyć dolną granicę przewidywanych widełek na drugi kwartał, mocne wyniki mogą nie być trwałe. Federalna ulga podatkowa w USA, którą model 3, model S i model X Tesli będą mogły realizować spadnie od 1 lipca do 1875 USD z 3750 USD obecnie.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane