Musk: Tesli z kryptowalutami nie jest po drodze

opublikowano: 20-02-2019, 06:46

Pomimo tweetowania na temat bitcoina, Elon Musk twierdzi, że jego firma produkująca samochody elektryczne jest daleka od jego wykorzystania.

Pierwsza na świecie i największa cyfrowa waluta jest "interesująca" i może być cennym sposobem na transfer pieniędzy - powiedział Musk. Ale nie dla Tesli – dodał założyciel największej na świecie firmy produkującej w pełni elektryczne pojazdy.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Struktura bitcoina jest genialna, ale nie sądzę, że dobrym wykorzystaniem zasobów Tesli byłoby zaangażowanie się w kryptowaluty – stwierdził Musk w podcaście z Cathie Wood z ARK Invest, firmie mającej udziały w Tesli.

Założyciel Tesli napisał na Twitterze w październiku 2018 r. o bitcoinach, co wywołało spekulacje fanów tej waluty cyfrowej w mediach społecznościowych, że to coś więcej niż tylko „takie sobie gadanie”. 

Musk podkreślił zdolność bitcoina do ominięcia kontroli walutowej i zastąpienia wersji papierowych banknotów. Ale wskazał także na wady, w tym wysoki koszt energii związanej z "wydobyciem".

Pieniądze papierowe znikają, a kryptowaluta jest znacznie lepszą wartością dla transferu wartości niż kawałki papieru, ale ma swoje zalety i wady - powiedział Musk. Jednak obecnie  tworzenie bitcoina jest bardzo energochłonnym procesem – wyjaśnił ekscentryczny miliarder.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu