Czytasz dzięki

Musk wezwał do podziału Amazona

opublikowano: 05-06-2020, 12:39
aktualizacja: 05-06-2020, 12:39

Elon Musk, założyciel i dyrektor generalny koncernu Tesla wezwał do podziału Amazona, największego na świecie przedstawiciela sektora e-commerce, informuje Reuters.

W opublikowanym tweecie ekscentryczny miliarder napisał, że przyszedł czas na podział Amazona i że monopole są złe. 

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

W ten sposób odniósł się do skargi jednego z autorów, który twierdzi, że nie jest w stanie samodzielnie opublikować książki za pośrednictwem największego na świecie sprzedawcy online.

Oczywiście sam miliarder nie ma żadnego wpływu prawnego na rozdrobnienie największego na świecie detalisty internetowego.

Odnosząc się do wezwania Muska, Amazon wyjaśnił, że książka autorstwa Alexa Berensona została zablokowana przez pomyłkę i jest już dostępna w sprzedaży za pośrednictwem usługi e-czytania Kindle.

Według zdjęcia wiadomości wysłanej przez Amazon do Berensona, opublikowanej na Twitterze, sprzedawca podjął działania, ponieważ 22-stronicowa książka nie była zgodna z wytycznymi, których Amazon jednak nie określił. Amazon odesłał tylko  klientów do oficjalnych źródeł informacji zdrowotnych dotyczących koronawirusa.

Dzieło Berensona zatytułowane zostało „Unreported Truths about COVID-19 and Lockdowns: Part 1: Introduction and Death Counts and Estimates”.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane