Musk wynajął Morgan Stanley do pomocy w wycofaniu Tesli z giełdy

opublikowano: 23-08-2018, 21:14

Szef i założyciel Tesli, Elon Musk, wynajął bank Morgan Stanley do pomocy w realizacji pomysłu wycofania spółki z giełdy, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Źródło agencji podkreśla, że bank został wynajęty przez Muska, a nie spółkę. We wtorek Morgan Stanley niespodziewanie ogłosił, że przestaje wydawanie rekomendacji dla Tesli, bez żadnego wyjaśnienia.

Zobacz więcej

Elon Musk

Bloomberg

Wcześniej informowano, że Muskowi doradzać będzie Goldman Sachs. Oba banki wcześniej zajmowały się pomocą w  sprzedaży akcji i obligacji Tesli. Do tego Morgan Stanley jest w grupie 20 największych akcjonariuszy spółki, a jego analityk Adam Jonas jest w grupie największych optymistów co do perspektyw Tesli. Ponadto Elon Musk jest winny 344,4 mln USD Morgan Stanley, a kredyty zabezpieczył akcjami producenta aut elektrycznych, którego stworzył i kieruje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu