Czytasz dzięki

Muszą dać więcej za Permedia

opublikowano: 28-05-2013, 00:00

Spółka LU Chemie, będąca największym akcjonariuszem ZCh Permedia, podwyższyła z 7 zł do 9,45 zł cenę w wezwaniu do sprzedaży akcji giełdowej spółki.

W odpowiedzi na to notowania poszły w górę o 31,6 proc. To jednak nie nadzwyczajna hojność Czechów, ale interwencja KNF zdecydowały, że inwestorzy mogą liczyć na więcej.

— Podwyższenie ceny w wezwaniu na akcje Permedia wynika z działań nadzorczych Komisji Nadzoru Finansowego. Analiza KNF wykazała, że pierwotnie zaproponowana cena nie była zgodna z ustawowym minimum, bo w okresie ostatnich 12 miesięcy wzywający nabywał akcje po cenie wyższej, niż pierwotnie zaproponował w wezwaniu — mówi Łukasz Dajnowicz z KNF. \

Wzywający chce kupić 768 tys. akcji Permediów, które stanowią 39,29 proc. kapitału i 34 proc. głosów na WZ. Zapisy potrwają od 3 czerwca do 2 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane