Muzeum zbuduje oczyszczalnię

Krzysztof Kluska
25-04-2001, 00:00

Muzeum zbuduje oczyszczalnię

Muzeum Narodowe planuje budowę oczyszczalni ścieków w swoim oddziale w Nieborowie. 23 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie inwestycji, której ostateczny koszt znany będzie w pierwszych dniach czerwca, kiedy nastąpi otwarcie ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców.

W imieniu muzeum przetarg organizuje firma Integra Eko Inwestment, pełniąca funkcję inwestora zastępczego. Firma czuwa również nad techniczną stroną inwestycji. Według przedstawiciela inwestora zastępczego, władze Muzeum Narodowego starają się obecnie uzyskać dodatkowe środki na sfinansowanie części przedsięwzięcia w Nieborowie z Narodowego lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jest odpowiedzialny za inwestycje ekologiczne.

Decyzja o inwestycji spowodowana została stale rosnącym ruchem turystycznym w Nieborowie i okolicach. Zgodnie z założeniami, całe przedsięwzięcie ma być zrealizowane do końca września 2001.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Muzeum zbuduje oczyszczalnię