MW Trade liczy zyski

ET
opublikowano: 25-10-2010, 00:00

Spółka z portfela Leszka Czarneckiego rośnie z kwartału na kwartał.

Spółka z portfela Leszka Czarneckiego rośnie z kwartału na kwartał.

MW Trade szacuje, że w III kw. zarobiła na czysto 2,1 mln zł (zysk brutto 2,63 mln zł), przy przychodach 5,5 mln zł. W III kw. 2009 r. spółka zarobiła 870 tys. zł, a przychody wyniosły 3 mln zł, dynamika wyniosła więc odpowiednio 82 proc. i 141 proc.

Narastająco, od początku tego roku przychody osiągnęły poziom 12,3 mln zł (66 proc. w górę rok do roku), a zyski zamknęły się kwotą 4,6 mln zł (231 proc.). Jak widać, w III kwartale spółka zarobiła prawie tyle co w całym pierwszym półroczy. Trudno nie powiązać tego z wejściem do MW Trade Leszka Czarneckiego, co zapewniło firmie dostęp do finansowania z Getin Noble Banku. Ale też, co ważne, rynek finansowania służby zdrowia ma się nieźle.

Potrzeby finansowe szpitali są wciąż bardzo duże, a ich możliwości regulowania zobowiązań nie pogorszyły się aż tak bardzo w wyniku kryzysu. Tydzień temu Magellan, lider rynku, podał dane o kontraktacji w III kwartale, która wzrosła o 198 mln zł i była o 87 proc. wyższa niż rok wcześniej. Dynamika kwartał do kwartału wyniosła 26 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu