mWIG40 pobił rekord z długą brodą

opublikowano: 02-11-2021, 17:33

Na zamknięciu sesji wartość indeksu mWIG40 wyniosła 5747,06 pkt. To historyczny rekord, lepszy o 0,2 proc. od poprzedniego z 28 czerwca 2008 r.

Indeks w trakcie sesji poprawił też zanotowany w piątek, 29 października, rekord intraday. Obecnie wynosi on 5799 pkt.

Zwyżkujące notowania indeksu to przede wszystkim zasługa drożejących akcji banków - jutro wyniki za III kwartał opublikuje mBank (jego kurs akurat dziś spadł, ale od początku roku urósł o 210 proc.), odbędzie się też posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Oczekiwania ekonomistów co do podwyżki stóp są rozbieżne i zawierają się w przedziale od 0 do 100 pkt baz.

Na sesji we wtorek najmocniej rosnącym walorem był Eurocash, który doczekał się dynamicznego odbicia po tym, jak kurs spadł do 12-letniego minimum.

O 6,4 proc. podrożały akcje Handlowego, o 5,6 proc. Aliora, o 3,5 proc. Millennium, o 2,9 proc. ING Banku Śląskiego.

Na przeciwległym biegunie znalazł się natomiast Budimex, taniejący kolejną sesję. W ubiegłym tygodniu firma przedstawiła słabsze od oczekiwań wyniki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane