Mytaxi będzie testować hulajnogi

AR
opublikowano: 29-10-2018, 18:23

Firma oferująca aplikację łączącą pasażerów i kierowców chce rozszerzyć swoje usługi. Jeszcze w tym roku wprowadzi pilotaż elektrycznych hulajnóg, choć nie ujawnia w jakim mieście – informuje mytaxi.

Wprowadzenie e-hulajnóg jest elementem międzynarodowej strategii mytaxi polegającej na poszerzaniu wachlarza usług związanych z mobilnością w mieście – informuje oficjalnie spółka. W planach jest uruchomienie najmu e-hulajnóg w jednym z europejskich miast do końca 2018 roku. W 2019 roku usługa będzie natomiast udostępniana w kolejnych krajach, w których dostępne jest mytaxi. Gdzie? – nie wiadomo. 

– Rozważamy wszystkie europejskie miasta, z którymi współpracujemy, w tym polskie. Na razie nie ujawniamy szczegółów – dowiadujemy się od przedstawiciela spółki. 

– Obecnie nie na wszystkich rynkach istnieją ramy prawne umożliwiające rozpoczęcie takiego projektu. Mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni, ponieważ uważamy, że e-hulajnogi mogą znacząco przyczynić się do rozwiązania problemów, z którymi zmagają się współczesne miasta. Chcemy ściśle współpracować z włodarzami miast, aby znaleźć szybkie i niezawodne rozwiązania dla usprawnienia i unowocześnienia mobilności w mieście – informuje z kolei Eckart Diepenhorst,  CEO mytaxi.

Modelem elektrycznych hulajnóg, jaki wykorzysta mytaxi będzie Segway S4. 

 – Trend współdzielenia e-hulajnóg rozwija się bardzo dynamicznie i staje się coraz bardziej popularny w wielu metropoliach. Współdzielenie elektrycznych hulajnóg to doskonałe uzupełnienie naszego istniejącego biznesu bazującego na współpracy z kierowcami taksówek. Uruchomimy usługę pilotażową e-hulajnóg jako odrębną markę, ale naszym celem jest ułatwienie użytkownikom wyboru pomiędzy naszymi usługami – mówi Eckart Diepenhorst.

Obecnie mytaxi jest dostępne w ponad 100 miastach w Europie i współpracuje z 100 tys. kierowców taksówek. Od września 2014 roku spółka należy do Daimler Mobility Services GmbH (część Daimler Group), a w lipcu 2016 roku ogłosiła połączenie z brytyjską spółką Hailo.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu