myWallet w połowie pusty

opublikowano: 04-02-2013, 14:24

Karty Getinu już są w mobilnym portfelu T-Mobile. Na kolejne banki trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

Dwie informacje o myWallet, mobilnym portfelu T-Mobile, który zamienia komórkę w narzędzie do płatności zbliżeniowych. Dobra i zła.  Dobra jest taka, że do dwóch banków, które do portmonetki włożyły swoje karty, mBanku (karta debetowa) i Polbanku (kredytowa) dołączył właśnie Getin. Pod logo Noble Banku w aplikacji T-Mobile można zaleźć kartę debetową i kredytową. Getin dorzucił kartę debetową. 
Zła informacja jest taka, że na karty Citi Handlowego i Millennium trzeba będzie jeszcze poczekać. Kiedy myWallet startował obydwa banki zapowiadały, że dołączą do niego najpóźniej na początku 2013 r. Teraz mówią oględnie, że usługa będzie dostępna w I półroczu.
Za obsuwę, z tego co słychać, odpowiedzialny jest częściowo Mastercard, który zmienił firmę obsługującą system, co pociągnęło za sobą konieczność zmiany umów z bankami i odsunęło w czasie uruchomienie usługi.

 

Tak to będzie wyglądało, gdy myWallet będzie pełniejszy

 

Na koniec warto odnotować, że Polska nie jest już jedynym krajem w regionie, który obsługuje płatności mobilne NFC. W ubiegłym tygodniu GE Money Bank wspólnie z Telefonicą uruchomił komercyjnie taką usługę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: eugeniusz twaróg

Polecane