Na 72 MTP przybyło mniej wystawców

Marlena Kaczmarek
12-06-2000, 00:00

Na 72 MTP przybyło mniej wystawców

Po raz pierwszy w Poznaniu wystartowały specjalistyczne targi BUMASZ

ULEPSZENIA: Zdaniem Bogusława Zalewskiego, prezesa zarządu MTP, podział tegorocznych 72 MTP na salony tematyczne umożliwi lepszą identyfikację wystawców oraz ułatwi profesjonalnej publiczności zapoznanie się z ekspozycją. fot. Piotr Długosz

Na rozpoczynających się dzisiaj 72 MTP Technologie Przemysłowe i Dobra Inwestycyjne przyjechało o 338 wystawców mniej niż rok temu. Targi, należące w swojej branży do największych i najważniejszych imprez w Europie, odbywają się w tym roku równolegle z nową imprezą MTP-BUMASZ 2000.

Liczba obecnych na tegorocznych 72 Międzynarodowych Targach Poznańskich firm spadła w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przyjechało wówczas 1757 wystawców z 28 krajów. W tym roku do Poznania przyjechało 1419 wystawców.

Zmniejszyła się liczba wystawców krajowych: z 1004 firm w roku ubiegłym do 752 w tym roku. Nieznacznie spadła liczba uczestników zagranicznych — przyjechało ich 667, podczas gdy w 1999 roku uczestniczyło 753. Organizatorów poznańskich targów cieszy natomiast to, że wystawcy zagraniczni reprezentują w tym roku aż 34 państwa. Najliczniej wystawiają się Niemcy — 229 firm, Hiszpanie —142, Czesi — 60, Szwajcarzy — 33, Włosi — 26 oraz Tajwańczycy — 26.

Salony tematyczne

Targi po raz pierwszy w tym roku podzielone zostały na 13 salonów tematycznych.

Zakres branżowy 72 MTP odpowiada tym gałęziom gospodarki, które mają bezpośredni wpływ na rozwój przemysłu i inwestycji. Impreza tradycyjnie jest także ważnym forum spotkań i kontaktów dla przedsiębiorców.

Zdaniem Bogusława Zalewskiego, prezesa zarządu MTP, tegoroczne spotkanie Technologie Przemysłowe i Dobra Inwestycyjne są dla przedstawicieli przemysłu, menedżerów, naukowców oraz publiczności ważnym spotkaniem z najnowszymi osiągnięciami nauki, techniki i technologii.

Kto pierwszy, ten lepszy

Cena wynajęcia 1 mkw. powierzchni na 72 MTP jest zróżnicowana.

— Jeden metr kwadratowy powierzchni targowej w hali na parterze kosztuje 95 USD (około 408 zł), na piętrze — 84 USD (około 361 zł), teren otwarty — 50 USD (około 215 zł). Najdroższa jest powierzchnia biurowa. 1 mkw. kosztuje 129 USD (około 554,7 zł). Tradycyjnie firmy, które swój udział na targach zgłosiły wcześniej (tj. do 10 grudnia Ô99), skorzystały z 17-proc. rabatu — mówi Lidia Kasprowicz z Zespołu Organizacyjnego 72 MTP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Kaczmarek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Na 72 MTP przybyło mniej wystawców