Na azjatyckich rynkach akcji przewaga popytu

MD
28-11-2008, 08:50

Większość giełd z Azji kończyła tydzień wzrostem. Rośnie wiara, że działania rządów zdołają poprawić koniunkturę.

W Tokio średnia Nikkei rosła na zamknięciu o 1,7 proc. Sesja była nerwowa, indeks ośmiokrotnie pokonywał granicę między zyskiem, a stratą. Topix zyskał 0,7 proc. Oba indeksy zakończyły skrócony tydzień największym zyskiem od prawie miesiąca. Nikkei wzrósł o 7,6 proc., a Topix o 4 proc. W grupie drożejących spółek znalazły się

Mitsubishi i Mitsui, największe japońskie spółki handlowe. Obie zdrożały w tym tygodniu ponad 10 proc. na fali spekulacji, że ceny surowców pójdą w górę po dużym spadku stóp procentowych w Chinach. O prawie 20 proc. drożały akcje Kyocery. Czwarty na świecie producent ogniw słonecznych zapowiedział wykup akcji. Mocno staniał Panasonic, który zredukował o 90 proc. pronozę zysku.
Na pozostałych rynkach regionu przeważał popyt. W Seulu sesja zakończyła się 1,2 proc. wzrostem. W Hongkongu na pół godziny przed końcem sesji wynosił on 1,4 proc. W Szanghaju giełda spadła o 2,4 proc. po tym, jak inwestorzy realizowali zyski z czwartkowej sesji, wywołane obniżką stóp procentowych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Na azjatyckich rynkach akcji przewaga popytu