Czytasz dzięki

Na azjatyckich rynkach akcji wzrosty

opublikowano: 01-06-2020, 07:42

Dla inwestorów z rynków akcji w Azji ważniejsze niż rozruchy w USA jest wstrzymanie się Waszyngtonu od eskalacji konfliktu w sprawie Hongkongu.

Indeks MSCI rynków akcji regionu, z wyłączeniem Japonii, osiągnął w poniedziałek największą wartość od trzech miesięcy. Giełda w Hongkongu ma najlepszy dzień od ponad dwóch miesięcy przy dwukrotnie większym niż zwykle wolumenie. To reakcja na brak konkretów podczas piątkowej konferencji prasowej prezydenta Donalda Trumpa w sprawie amerykańskiego sprzeciwu wobec polityki Chin dotyczącej Hongkongu.

- Wypowiedzi Trumpa nie zawierały zapowiedzi natychmiastowych działań dotyczących Hongkongu i pozostawiły przestrzeń do negocjacji z Pekinem – powiedział Castor Pang, szef analizy w Core Pacific- Yamaichi International. – Komentarze Trumpa złagodziły obawy inwestorów dotyczące wpływu politycznych sankcji na gospodarkę Hongkongu – dodał.

W Tokio Nikkei rośnie o 0,4 proc. W Szanghaju główny indeks idzie w górę o 2,1 proc., a indeks chińskich blue chipów zwyżkuje o 2,6 proc. W Hongkongu Hang Seng wystrzelił o 3,4 proc. W Seulu giełda rośnie o 1,5 proc., a główny indeks giełdy indyjskiej idzie w górę o prawie 3 proc. Indeks MSCI Azji Pacyfiku, z wyłączeniem Japonii, rośnie obecnie o 2,3 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane