Na barkach zarządu Hawe ciąży duża odpowiedzialność

01-10-2007, 11:49

Poza zbiorem zapowiedzi i szacunków wygłoszonych przez Marka Rudzińskiego - prezesa Hawe, żadne suche fakty nie tłumaczą 250-proc. zwyżki kursu w ciągu zaledwie dziewięciu sesji. Kto by się tym jednak przejmował.

Zachowanie kursu Hawe w ostatnich kilku dniach idealnie odzwierciedla pierwszą część złotej giełdowej myśli "kupuj plotki, sprzedawaj fakty". Na razie rozpalone głowy giełdowych spekulantów ani myślą o możliwym zimnym prysznicu. W najlepsze kręci się karuzela spekulacji, przy ruletce gromadzi się z dnia na dzień coraz więcej hazardzistów.

Po dwóch godzinach poniedziałkowej sesji wartość obrotów akcjami Hawe (d. Ventus) sięgnęła 6,3 mln zł chociaż transakcje dochodzą do skutku bardzo rzadko. Jak na razie większość czasu notowania Hawe tkwią w zawieszeniu ze względu na olbrzymią dysproporcję między popytem a podażą. Już czterokrotnie kurs przebijał górne widełki.

Na razie dzienne maksimum wynosi 16,50 zł. To o 34,15 proc. więcej niż płacono za akcję w piątek. Tydzień wcześniej Hawe wyceniano na… 4,60 zł. Co się więc stało, że w ciągu nieco ponad tygodnia kurs wystrzelił o 250 proc.? Wystarczyła garść zapowiedzi ogłoszonych na konferencji 21 września.

Marek Rudziński wziął na swoje barki wielką odpowiedzialność zapowiadając podpisanie wieloletniej umowy ramowej na budowę sieci światłowodowych dla operatora w Europie Zachodniej. Stanie się tak pod warunkiem, że spółka zależna PBT Hawe z sukcesem zrealizuje odcinek testowy i jakość prac zadowoli kontrahenta. Wartość kontraktu, który powinien zostać podpisany w październiku, Hawe szacuje na 3 mln euro rocznie.

Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi Hawe ma złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. W czerwcu akcjonariusze operatora zdecydowali o emisji do 99,86 mln akcji serii E z prawem poboru. Cena emisyjna wynosi 1,05 zł. Dniem ustalenia prawa poboru był 17 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na barkach zarządu Hawe ciąży duża odpowiedzialność