Na Białorusi kolejna podwyżka cen benzyny

opublikowano: 20-01-2007, 16:34

Na Białorusi kolejna podwyżka cen benzyny i oleju napędowego. Za wszystkie gatunki paliwa trzeba będzie płacić średnio o 5 procent więcej.

Na Białorusi kolejna podwyżka cen benzyny i oleju napędowego. Za wszystkie gatunki paliwa trzeba będzie płacić średnio o 5 procent więcej.

Na Białorusi paliwa są nadal tańsze niż w Polsce. Za litr benzyny 95 oktanowej trzeba zapłacić 2100 rubli, czyli równowartość jednego dolara. Olej napędowy po podwyżce kosztuje prawie 1,5 tysiąca rubli czyli równowartość 75 centów.

Od końca listopada to już 3 podwyżka cen paliwa na Białorusi.  W styczniu Białorusini będą też o 20 procent więcej płacić za gaz i energię elektryczną oraz o 12 procent więcej za ogrzewanie mieszkań.

Zdaniem komentatorów ostatnie znaczące podwyżki cen nośników energetycznych są wynikiem wzrostu cen rosyjskiego paliwa dostarczanego na Białoruś.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane