Na chemię jeszcze nie czas

MWIE
16-10-2013, 00:00

Nienadążająca za rynkiem branża chemiczna może pozostać w niełasce inwestorów jeszcze przez kilka miesięcy.

Branża chemiczna, która świetnie spisywała się zarówno w czasie poprzedniej hossy, jak i ostatniej bessy, przestała dopieszczać inwestorów. Choć indeks WIG-Chemia ma szanse zakończyć zwyżką piąty rok z rzędu, to jednak w drugim półroczu 2013 r. znajduje się na „zaledwie” 7,0-procentowym plusie. Zaledwie, bo WIG zyskał od końca czerwca 18,9 proc. Analitycy nie wierzą w szybkie nadrobienie dystansu przez spółki chemiczne.

„Trudno liczyć na poprawę sytuacji w końcówce roku, ożywienie nastąpi prawdopodobnie dopiero w 2014 r.” — napisali w ostatnim raporcie analitycy CDM Pekao. Zdaniem specjalistów biura, najbardziej na ożywieniu skorzystać powinny notowania producentów nawozów. Jak wynika z raportu, ich sprzedaż powinien napędzać sezonowy wzrost popytu na środki wzrostu roślin ze względu na okres ich wysiewu, a później wegetacji. Sceptyczne wciąż jest jednak biuro Wood & Co. Choć podwyższyło wyceny papierów Grupy Azoty o 23 proc., do 62,7 zł, oraz akcji Polic aż o 62 proc., do 20,6 zł, to jednak dalej zaleca sprzedaż obu walorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na chemię jeszcze nie czas