Czytasz dzięki

Na giełdach w Europie indeksy rosną

  • PAP
opublikowano: 27-12-2019, 09:45

Na giełdach w zachodniej Europie indeksy rosną. Inwestorzy są nadal w świątecznych nastrojach i tak może być aż do Sylwestra, informują maklerzy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Benchmarkowy wskaźnik Stoxx 600 Europe zyskuje 0,3 proc., a wszystkie 19 sektorów jest na plusie. Indeks ten zmierza do zanotowania najmocniejszej rocznej zwyżki od 10 lat.

W ciągu ostatnich 10 lat Stoxx 600 Europe wzrósł o 65 proc. We wzrostach przeważał sektor spółek technologicznych, w tyle za to pozostawały banki.

W piątek w Europie akcje Qiagen, holenderskiej spółki zajmującej się badaniami molekularnymi, zniżkują o 21 proc. w reakcji na zakończenie rozmów z potencjalnymi nabywcami. Spółka woli pozostać samodzielną firmą.

Walory DBV Technologies zwyżkują o 7,1 proc., najmocniej od 10 tygodni. Analitycy podwyższyli cenę docelową tej spółki o 19 proc. w ciągu 3 ostatnich miesięcy.

Fresenius Medical Care zyskuje na giełdzie we Frankfurcie 1,9 proc.

Na giełdzie w Zurychu o 0,7 proc. zwyżkuje kurs akcji spółki UBS Group, a Swatch Group zyskuje 1,0 proc.

Inwestorzy czekają na początek nowego roku - na podpisanie porozumienia handlowego USA-Chiny po tym, jak w połowie grudnia udało się dojść do porozumienia w sprawie wstępnej umowy w handlu pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem.

Prezydent USA Donald Trump poinformował we wtorek, że ustalono treść paktu handlowego, a obecnie trwają jedynie prace nad tłumaczeniami i sprawami formalnymi.

Do USA ma udać się główny chiński negocjator handlowy, wicepremier Liu He, który na początku stycznia podpisze w Waszyngtonie wstępną umowę z USA.

Na rynku walutowym euro jest po 1,1137 USD, wyżej o 0,4 proc., brytyjski funt również zyskuje 0,4 proc.

Rentowność 10-letnich UST wynosi 1,90 proc., niemal bez zmian.

Złoto jest po 1.509,11 USD za uncję, niżej o 0,1 proc., po zwyżce w czwartek o 0,8 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane