Na giełdach w Europie możliwe wzrosty

Reuters
31-01-2002, 08:49

LONDYN (Reuters) - Czwartkowe sesje w Europie mogą zacząć się od zwyżek po tym jak Wall Street zanotowała wzrosty po decyzji Fed-u. Inwestorzy będą mieli na uwadze głównie francuskiego producenta telekomunikacyjnego Alcatela. "Uważam, że będziemy mieli dobry dzień, ale nie osiągneliśmy jeszcze decydującego punktu zwrotnego" - powiedział David Thwaites z BNP Paribas. Francus

LONDYN (Reuters) - Czwartkowe sesje w Europie mogą zacząć się od zwyżek po tym jak Wall Street zanotowała wzrosty po decyzji Fed-u. Inwestorzy będą mieli na uwadze głównie francuskiego producenta telekomunikacyjnego Alcatela.

"Uważam, że będziemy mieli dobry dzień, ale nie osiągneliśmy jeszcze decydującego punktu zwrotnego" - powiedział David Thwaites z BNP Paribas.

Francuski koncern Alcatel zanotował w czwartym kwartale wyższą od spodziewanej stratę operacyjną, która wyniosła 368 milionów euro.

W innych sektorach, Deutsche Bank zanotował spadek zysku netto do 1,4 miliarda euro i wzrost rezerw na złe kredyty o 500 milionów euro.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na giełdach w Europie możliwe wzrosty