Na giełdzie możliwe słabsze otwarcie z powodu USA

Reuters
16-01-2002, 09:09

WARSZAWA (Reuters) - Środowa sesja na warszawskiej giełdzie może rozpocząć się niewielką zniżką, wywołaną pogorszeniem nastrojów na rynkach światowych. W dalszej części notowań powinien jednak pojawić się popyt wywołany spadkiem cen, przewidują maklerzy. "Sytuacja wygląda wciąż pozytywnie, chociaż początek sesji może być słabszy ponieważ Intel ogłosił ograniczenie wydatków kapita

WARSZAWA (Reuters) - Środowa sesja na warszawskiej giełdzie może rozpocząć się niewielką zniżką, wywołaną pogorszeniem nastrojów na rynkach światowych. W dalszej części notowań powinien jednak pojawić się popyt wywołany spadkiem cen, przewidują maklerzy.

"Sytuacja wygląda wciąż pozytywnie, chociaż początek sesji może być słabszy ponieważ Intel ogłosił ograniczenie wydatków kapitałowych, co pogorszyło nastroje. Później jednak powinien pojawić się popyt na średnich i dużych spółkach" - powiedział Mariusz Pawlak, makler z SG Securities.

We wtorek sesja zamknęła się wzrostem WIG20 o 0,8 procent do 1.382,4 punktu i TechWIG, który wzrósł o 2,4 procent do 699,2 punktu.

Analitycy są zdania, że dane o grudniowej inflacji, które zostały opublikowane we wtorek po południu nie będą miały wpływu na rynek, ponieważ okazały się zgodne z oczekiwaniami rynku - wzrost cen wyniósł 3,6 procent licząc rok do roku. Gdyby była wyższa, mogłaby dać nadzieję na ożywienie.

W środę odbędzie się kolejna rozprawa w sprawie upadłości i układu Elektrimu. Specjaliści sądzą jednak, że na razie nie ma informacji, które mogłyby popchnąc kurs Elektrimu w którąkolwiek ze stron i, jak twierdzą niektórzy, powinien wahać się mniej więcej w granicach 9,50-10,0 złotego.

Część rynku będzie też uważnie obserwować notowania Netii, której jedna z wiodących agencji ratingowych obniżyła rating do D, co oznacza, że praktycznie spółka nie jest w stanie regulować swych zobowiązań. Netia zresztą potwierdziła, że nie wypłaciła odsetek od obligacji.

"Kurs Netii zachowuje się już irracjonalnie. Powinien iść w dół, ale nie spada" - powiedział Przemysław Nowicki, analityk z BDM PKO BP.

We wtorek Netia wzrosła o 1,8 procent do 5,60 złotego, a Elektrim spadł o jeden procent do 10 złotych.

((Marcin Gocłowski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na giełdzie możliwe słabsze otwarcie z powodu USA