Na GPW już spadki

GRA
25-11-2008, 10:50

Warszawski parkiet rozpoczął wtorkową sesję na niewielkim plusie. WIG20 zyskiwał 0,4 proc., wyraźniej rósł mWIG40 – o 1 proc.

O 10.30 Lotos traci 4,5 proc. Inwestorzy wciąż reagują na opublikowaną wczoraj rekomendację Unicredit, wyznaczającą cenę docelową akcji paliwowej spółki na poziomie 0 zł. Raport analityczny narobił sporo szumu, a przygląda mu się nawet KNF.

2 proc. zyskuje Alchemia. Dzisiejszy Puls Biznesu donosi, że spółka mogłaby zostać połączona lub przejęta przez Złomrex. Rozmawiają o tym wstępnie ich właściciele: Roman Karkosik i Przemysław Sztuczkowski.

Stabilny jest kurs LC Corp. (0 proc.), choć to pierwsza sesja po zaskakującym odwołaniu ze stanowiska prezesa Konrada Dubelskiego. Przyczyną odwołania są niezadowalające wyniki finansowe.

- Jest to już druga wśród prezesów największych giełdowych deweloperów „ofiara” kryzysu w branży mieszkaniowej. Kilka miesięcy temu z fotelem prezesa pożegnał się Jerzy Zdrzałka, prezes JW Construction. W obu przypadkach wyniki finansowe odbiegały od oczekiwań głównego akcjonariusza. Nie spodziewamy się, aby podobne zmiany nastąpiły w Dom Development, Gancie czy Polnordzie, gdyż prezesi tych firm maja poparcie głównych akcjonariuszy – napisał w dzisiejszym komentarzu Michał Sztabler, analityk DM PKO BP.

Ponad 6 proc. zyskuje z kolei gastronomiczny Sfinks, w którym też doszło wczoraj do zmiany na stanowisku prezesa. Do zarządu zostały za to powołane osoby związane z AmRestem.

- Zmiany we władzach Sfinksa nie powinny budzić zdziwienia. Wyniki finansowe spółki są rozczarowujące i prognozy zarządu można uznać za nierealne. Z kolei AmRest kontrolujący ponad 30 proc. akcji Sfinksa jest zdecydowany przejąć łódzką spółkę. Po wprowadzeniu „swoich ludzi” do rady nadszedł czas na zmiany w zarządzie – napisał w dzisiejszym komentarzu Marcin Sójka, analityk DM PKO BP.

Dzisiejszy „Parkiet” ostrzega, że operatorzy sieci kinowych mogą mieć problemy z dotrzymaniem terminów zapowiadanych otwarć nowych placówek. Przyczyna? Trudna sytuacja na rynku finansowym i deweloperskim, która opóźnia oddawanie do użytku nowych galerii i centrów handlowych. Dotyczy to m.in. Cinema City (na razie bez handlu).

W „Rzeczpospolitej” ciekawy materiał o rynku deweloperskim. Gazeta donosi, że deweloperzy mają teraz okazję kupować grunty po atrakcyjnych cenach. I kupują. Trzy działki nabył właśnie Polnord (-0,8 proc.), z podobnym zamiarem nosi się GTC (1 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Na GPW już spadki