Na GPW możliwe wzrosty, Elektrim w centrum uwagi

Fabryka Kosmetyków Pollena Ewa S.A.
05-12-2001, 09:56

WARSZAWA (Reuters) - Na środowej sesji giełdowej możliwe są dalsze wzrosty po wieczornych zwyżkach na Wall Street, uważają analitycy. Jednak ich zdaniem zwyżki mogą być ograniczone z powodu obaw o sytuację budżetu Polski na przyszły rok.

Analitycy uważają, że w centrum uwagi może znaleźć się Elektrim dzięki nadziejom na to, iż jest on bliski sfinalizowania sprzedaży swojej spółki Elektrimu Kable. Ostatnio akcje Elektrimu znacznie spadały z powodu obaw o możliwość wykupu obligacji o wartości 480 milionów euro.

"Po wzrostach w USA nie jest wykluczone, że rynek może wzrosnąć o około jeden procent" - powiedział Grzegorz Zaniewski, analityk z IDM Kredyt Banku.

Rynek spodziewa się, że Elektrim może wkrótce sprzedać pakiet 70,5 procent akcji Elektrimu Kable, po tym jak urząd antymonopolowy dał zgodę Krakowskiej Fabryce Kabli na kupno spółki od Elektrimu.

"Elektrim jest papierem w dużej mierze spekulacyjnym i dziś może zachowywać się lepiej niż rynek w związku z oczekiwanym zakończeniem transakcji sprzedaży Kabli" - powiedział Zaniewski.

Indeks WIG20 wzrósł we wtorek o 2,5 procent do 1.276,6 punktu, a TechWIG o 3,5 procent do 651,1 punktu. Obroty wyniosły 202 miliony złotych.

Giełda postanowiła od 5 grudnia zawiesić obrót akcjami Beton Stalu, aż do czasu wykluczenia spółki z obrotu giełdowego przez radę giełdy. Powodem jest uprawomocnienie się postanowienia sądu z 22 grudnia 2000 roku o ogłoszeniu upadłości spółki.

Giełda zawiesiła też na środowej sesji obrót akcjami NFI im. E.Kwiatkowskiego (IX NFI) w związku z ogłoszonym wezwaniem do sprzedaży akcji tej spółki.

((Ewa Krukowska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Fabryka Kosmetyków Pollena Ewa S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW możliwe wzrosty, Elektrim w centrum uwagi