Na GPW niskie obroty i marazm w poniedziałek

Internet Securities
opublikowano: 03-07-2006, 17:00

Na giełdzie warszawskiej w poniedziałek mieliśmy do czynienia z niewielką zmianą indeksów, a przy małej aktywności inwestorów zanotowano niskie obroty. Analitycy spodziewają się, że do ewentualnych rozstrzygnięć, co do dalszej koniunktury, może dojść dopiero w środę, po powrocie na rynki inwestorów amerykańskich, którzy we wtorek świętują Dzień Niepodległości.

Na giełdzie warszawskiej w poniedziałek mieliśmy do czynienia z niewielką zmianą indeksów, a przy małej aktywności inwestorów zanotowano niskie obroty. Analitycy spodziewają się, że do ewentualnych rozstrzygnięć, co do dalszej koniunktury, może dojść dopiero w środę, po powrocie na rynki inwestorów amerykańskich, którzy we wtorek świętują Dzień Niepodległości.

„Mamy do czynienia z dryfowaniem rynku przy niewielkich obrotach i małej aktywności inwestorów” – powiedziała Monika Kosakowska, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego. Według niej, obecnie rynek nie jest zdecydowany, w którą stronę ma podążać.

„Ostatnie sesje przyniosły wyhamowanie wzrostów, ale na rynku nie widać impulsów na ruch ani w jedną, ani w drugą stronę” – powiedziała analityk.

Jej zdaniem, sesja wtorkowa nie przyniesie większych zmian z powodu braku inwestorów amerykańskich, którzy świętują Dzień Niepodległości. ”Myślę, że do ewentualnych rozstrzygnięć, co do dalszej koniunktury, może dojść dopiero w środę”- dodała.

W poniedziałek na zamknięciu sesji indeks WIG 20 wzrósł o 0,21% i wyniósł 2.895,66 pkt. Obroty na rynku akcji miały wartość 0,7 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na GPW niskie obroty i marazm w poniedziałek