Na GPW znów zrobiło się czerwono [MAPA RYNKU]

opublikowano: 21-02-2023, 10:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W notowaniach GPW ze świecą szukać walorów, które nie tanieją.

W dniu, w którym zaplanowano przemówienia i Władimira Putina, i Joego Bidena, na warszawskiej giełdzie zrobiło się czerwono. Przecena objęła wszystkie sektory bez wyjątku.

Gdyby wziąć świecę i szukać jednak walorów, które drożeją przy podwyższonych obrotach, to pierwszym, na który się natrafi, jest Scope Fluidics. Producent urządzeń medycznych zawdzięcza to oczywiście ogłoszeniu wielkości wypłaty nadzwyczajnej dywidendy.

W parze ze Scopem w górę idą notowania innej spółki zajmującej się usługami medycznymi - Medicalgorithmicsu.

Na NewConnect warto zwrócić uwagę na Urteste. Spółka specjalizująca się w tworzeniu technologii umożliwiającej wykrywanie chorób nowotworowych dzięki zastosowaniu unikalnej analizy próbek moczu, w efekcie prowadzonych prac badawczo-rozwojowych opracowała prototyp testu diagnostycznego dla raka żołądka. Złożony został również wniosek do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie patentu na wynalazek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane