Na koncie WOŚP prawie 11 milionów złotych

Polska Agencja Prasowa SA
08-01-2006, 21:56

Około 20 tysięcy osób bawi się w niedzielę na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w rytm muzyki polskich i zagranicznych wykonawców. Podczas trwającego tam koncertu głównego XIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pięciominutowy pokaz sztucznych ogni - tzw. "Światełko do nieba" WOŚP.

Około 20 tysięcy osób bawi się w niedzielę na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w rytm muzyki polskich i zagranicznych wykonawców. Podczas trwającego tam koncertu głównego XIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pięciominutowy pokaz sztucznych ogni - tzw. "Światełko do nieba" WOŚP.

    "Świetny pokaz - przez chwilę było tu jasno jak w ciągu dnia" - powiedziała PAP jedna z uczestniczek imprezy, 22-letnia Monika. "Jednocześnie Jurek Owsiak +zafundował+ nam pod Pałacem atmosferę, jaka bywała tu w noce sylwestrowe" - dodała. Podobne pokazy można było zobaczyć w wielu miastach Polski.

    Warszawskiej publiczności zaprezentowali się m.in. hiphopowa grupa Hi Fi, Natalia Kukulska i rockowy zespół For Sale. "Nie jesteśmy tu dziś, żeby przedstawiać wam nasze nowe piosenki, tylko żeby razem z wami pomóc dzieciakom" - podkreślali członkowie Hi Fi.

    Wśród wykonawców byli także m.in. grający muzykę latynoamerykańską zespół Rei'a Ceballo - artysty pochodzącego z Kuby, grupy Carrantuohill, Wanda i Banda, Pogodno, KSU, Jarry Band i Andrzej "Piasek" Piaseczny. Wystąpiła też jedna z najsłynniejszych polskich grup punkowych - Sex Bomba.

    Kolejną częścią koncertu była tzw. "Godzina Jurka Owsiaka" (od godz. 19 do 20), podczas której pomysłodawca WOŚP wystąpił w roli konferansjera.

    "Dzięki, dzięki, dzięki" - krzyczał Owsiak do publiczności tuż po zakończeniu pokazu fajerwerków, na co warszawiacy odwdzięczyli się gromkim "Jurek, Jurek, Jurek". "Dajcie spokój, kilkadziesiąt lat temu ludzie krzyczeli tu +Władek, Władek, Władek+, a przecież nie o to nam chodzi" - śmiał się Owsiak, nawiązując do atmosfery przemówień, które wygłaszał z trybuny na Placu Defilad I sekretarz KC PZPR Władysław Gomułka.

    Pod Pałacem Kultury ustawiono stoiska kolorowymi czapeczkami, okularami i balonikami, z ciepłym jedzeniem i piciem. Własne stoisko przygotowało także Centrum Szkolenia Policji (CSP) w Legionowie. "Organizujemy tu konkursy dla dzieci i prezentujemy sprzęt policyjny, m.in. stroje noszone przez funkcjonariuszy pilnujących porządku na meczach piłkarskich. Najmłodsi bardzo chętnie fotografują się na naszych motorach" - powiedziała PAP posterunkowa Anna Kąkol z CSP.

    Wieczorem przed warszawską publicznością wystąpią m.in. Dżem i Mieczysław Szcześniak. Koncert zakończy się po godz. 22.

    "Panuje tu bardzo dobra atmosfera, ludzie świetnie się bawią. Nie odnotowano żadnych incydentów" - powiedział PAP jeden z policjantów dbających o bezpieczeństwo na terenie imprezy.

    W tym roku WOŚP przeznaczy zbierane pieniądze na zakup sprzętu ratującego życie dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę pierwszej pomocy. Tuż po godzinie 21. na koncie fundacji było prawie 11 milionów złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Na koncie WOŚP prawie 11 milionów złotych