Na Krymie Big Maca zastąpi Carski Cheeseburger

Rosyjski fastfood Rusburger otworzy lokal na Krymie tam, gdzie zamknął go McDonald’s.

Lokal znajduje się w Sewastopolu na Prospekcie Nachimowa. Rosyjska spółka nie ujawniła, czy otworzy lokale także w dwóch innych miejscach na Krymie, gdzie wcześniej działały McDonaldsy. Zapowiedziała jedynie, że planuje ekspansję w regionie.

McDonald’s zaprzestał działalności na Krymie w kwietniu po aneksji półwyspu przez Rosję. Rusburger jest mikrusem w porównaniu z amerykańską spółką. Ma zaledwie kilkanaście lokali. Twierdzi, że oferuje klientom „Smak Rosji”. Oprócz Carskiego cheeseburgera sprzedaje m.in. kanapki Bogatyr. Zamiast coca-coli w jego ofercie jest lokalna lemoniada gruszkowa.  

- W przeciwieństwie do sieci fast-food, które oferują paczkowane surogaty, RusBurger stawia na świeżą rosyjską wołowinę i warzywa – reklamuje się spółka na swojej stronie internetowej. – Konsumenci mają dość pozbawionego smaku jedzenia i tęskną za smakiem Rosji. Nasze jest lepsze – podsumowuje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Na Krymie Big Maca zastąpi Carski Cheeseburger