Na listę ostrzeżeń KNF trafiły kolejne podmioty

  • PAP
opublikowano: 25-10-2021, 12:21

Komisja Nadzoru Finansowego w poniedziałek wpisała na listę ostrzeżeń publicznych dwa nowe podmioty: Express Finance bank Polska i Marek Szymkowiak „Sator”.

fot. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

Jak poinformowała w poniedziałek w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego, na listę ostrzeżeń publicznych zostały wpisane dwa nowe podmioty.

Na liście znalazł się Express Finance bank Polska SA. Jak poinformowano w komunikacie, w tej sprawie Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w art. 171 ust. 1 i 2 prawa bankowego (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF)

Na listę ostrzeżeń publicznych trafił także Marek Szymkowiak „Sator”. Jak podała KNF, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 57 w zw. z art. 38 ust. 2 pkt 2 i 4 w zw. z art. 37 ust 1 ustawy o giełdach towarowych (prowadzenie giełd towarowych bez zezwolenia ) zostało skierowane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane