Na lokacie miesięcznej 2 proc. to rarytas

opublikowano: 04-12-2017, 22:00

Tylko w Idea Banku i bratnim Lion’s Banku pieniądze złożone na miesiąc w depozyt wypracują bez żadnych warunków ponad 2 proc.

Na najkrótszych lokatach bywało lepiej. Jeszcze w listopadzie można było w Idea Banku liczyć na 3 proc. w skali roku na Lokacie Tylko Teraz. Produkt zniknął jednak z oferty, a zastąpiła go Lokata Skarbonka, której oprocentowanie to 2,25 proc. w skali roku. Spadło również oprocentowanie lokaty Profitable w Lion’s Banku — z 2,55 do 2,25 proc.

Stawki najlepszych depozytów w obu instytucjach zostały więc zrównane, bliźniaczy jest też limit wysokości depozytu — to 1 mln zł. Analogiczne warunki obowiązują zresztą także dla lokaty trzymiesięcznej. Podobieństw jest więcej, bo i Skarbonka, i Profitable mają wersję „Plus”.

Atrakcyjniejsze oprocentowanie proponuje Lion’s Bank, który klientom posiadającym konto oferuje 3,15 proc. odsetek w skali roku. To najlepsza propozycja dla tych, którzy mają grubszy portfel — w rankingu Bankier.pl dla lokat na 100 tys. zł Profitable Plus to numer 1. Numer 2 to natomiast Skarbonka Plus w Idea Banku, gwarantująca naliczenie 2,75 proc. odsetek w skali roku. Lokatę można założyć wyłącznie przez internet, ale ograniczeń jest więcej, bo mogą to zrobić jedynie klienci posiadający konto w banku. Podstawowe ograniczenie, dotyczące wielkości depozytu, zmniejsza atrakcyjność lokaty LOGujesz-LOKujesz, dostępnej w Eurobanku.

Jej oprocentowanie to 3,5 proc. (tak wysokiej stawki nie oferuje nikt inny na rynku), ale złożona kwota nie może przekraczać 10 tys. zł, co oznacza, że po miesiącu zysk po podatku wyniesie co najwyżej 24 zł. Na dodatek lokata dostępna jest tylko dla klientów posiadających konto w Eurobanku i korzystających z aplikacji mobilnej (wniosek o otwarcie rachunku lokaty trzeba złożyć nie później niż 7 dni po aktywacji aplikacji). 3 proc. proponuje Idea Bank na Lokacie Happy, ale tylko nowym klientom, którzy nigdy nie zawarli umowy o produkt finansowy z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem. Wykluczone są również osoby, które wnioskowały o jakikolwiek produkt z oferty obu banków.

I jeszcze jedno — ulokować można nie więcej niż 10 tys. zł. Tam, gdzie warunków wstępnych nie ma, za dwójką liderów (Skarbonką i Profitable) daleko plasują się PlusBank (1,3 proc. na lokacie internetowej) i Nest Bank (1,1 proc. na Nest Lokacie). Czwarte miejsce należy do lokaty 365 w Banku BPS, ale jej oprocentowanie to ledwie 0,75 proc. O 0,1 pkt. proc. mniej dostaniemy na lokacie standardowej w Getin Banku. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane