Na Mazowszu ruszyły dotacje na IT

JKW
05-03-2009, 00:00

Przedsiębiorcy przez miesiąc mogą ubiegać się o unijne granty na budowę i obsługę doradczą systemów informatycznych.

Przedsiębiorcy przez miesiąc mogą ubiegać się o unijne granty na budowę i obsługę doradczą systemów informatycznych.

Szansa dla mazowieckich firm planujących wdrożenie systemów IT. Wczoraj ruszył konkurs, w którym przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie z funduszy unijnych budowy infrastruktury informatycznej i telekomunikacyjnej oraz zakupu usług doradczych dotyczących wdrożenia i wykorzystywania nowoczesnych technologii. Do wzięcia jest łącznie 22,3 mln zł. Kwota dofinansowania może wynieść od 50 proc. do 60 proc. wszystkich kosztów, w zależności od rodzaju i wartości planowanego przedsięwzięcia. Koniec konkursu: 9 kwietnia 2009 r.

Na dotację mają szansę mikro, małe i średnie firmy. Dla dwóch pierwszych kategorii obowiązuje zasada, że do konkursu mogą stawać tylko te przedsiębiorstwa, która działają dłużej niż rok. Dla średnich firm nie ma tego ograniczenia.

Wniosek należy najpierw wypełnić w systemie elektronicznym. Następnie trzeba osobiście dostarczyć do urzędu dwa egzemplarze dokumentacji w wersji papierowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na Mazowszu ruszyły dotacje na IT