Na miesiąc z lokatą

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl
opublikowano: 11-04-2016, 22:00

Niecałe 2 proc. bez dodatkowych warunków i 4 proc. dla nowych klientów, którzy założą też konto — to stawki najlepszych lokat jednomiesięcznych.

Czołówka rankingu lokat jednomiesięcznych z dodatkowymi warunkami pozostaje od dłuższego czasu niezmienne. Najwyższą stawkę oferuje wciąż Bank Smart. Miesięczna „Smart lokata na powitanie” z oprocentowaniem równym 4 proc. w skali roku skierowana jest do nowych klientów zakładających jednocześnie lokatę i kontow Banku Smart.

Na drugim miejscu znajduje się propozycja eurobanku ze stawką 3,50 proc. w skali roku. Może ją uzyskać klient posiadający w banku konto, który aktywuje aplikację mobilną eurobanku na swoim pierwszym urządzeniu. Trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych lokat jednomiesięcznych na 10 tys. zł w kwietniu zajmuje PKO BP z lokatą oprocentowaną stawką 2,25 proc. Ta oferta również wymaga posiadania konta osobistego. Na zdecydowanie niższe stawki mogą liczyć klienci, którzy poszukują oferty jednomiesięcznej lokaty, której założenie nie wiąże się z koniecznościąspełnienia dodatkowych warunków.

W najlepszym razie uzyskają 1,85 proc. w skali roku, co dla wpłaconych 10 tys. zł da po miesiącu nieco ponad 12 zł odsetek. I w tym przypadku liderem zestawienia, podobnie jak w poprzednich miesiącach, pozostaje Bank SMART. Oferta dostępna jest wyłącznie on-line. Kolejne miejsca zestawienia należą do Plus Banku (oferującego stawkę 1,65 proc.) oraz Idea Banku i T-Mobile Usługi Bankowe (oferujących stawkę 1,50 proc.). © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl

Polecane