Na mieszkaniach wciąż da się zarobić

opublikowano: 27-05-2019, 22:00

Wzrosty cen mieszkań spowodowały zmniejszenie zainteresowania zakupami inwestycyjnymi pod wynajem, ale nadal można na tym dobrze zarobić — przekonują eksperci sieci biur nieruchomości Metrohouse.

Dokonana przez nich analiza zaprezentowała, w których miastach inwestowanie w mieszkania jest najbardziej opłacalne. Do wyliczeń wzięto pod uwagę lokale z rynku wtórnego o powierzchni 40 m kw. Największe zyski można uzyskać w Gdańsku, gdzie rentowność z zakupu mieszkania na wynajem wynosi 5,8 proc., nieco słabiej jest w Łodzi — 5,6 proc. i we Wrocławiu — 5,4 proc. Na ostatnich miejscach w zestawieniu jest Poznań i Kraków. Wynajmując mieszkanie w tych miastach, zarobimy odpowiednio 4,7 i 4,6 proc. W Warszawie rocznie możemy zarobić 5,3 proc. Poprawa standardu mieszkań sprawia, że z roku na rok średnie czynsze ulegają nieznacznemu zwiększeniu. Prowadzi to także do coraz większego rozwarstwienia w ich wysokości. Na przykład mieszkanie o tej samej powierzchni, ale w różnej lokalizacji i standardzie może być oferowane w Warszawie w widełkach cen od 1500 do 3000 zł.

5,8 proc. Tyle według analizy Metrohouse możemy rocznie zarobić z wynajmu mieszkania w Gdańsku…

4,6 proc. …a tyle w Krakowie.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu