Na otwarciu warszawska giełda zanotowała lekkie wzrosty

Tomasz Furman
25-02-2002, 10:38

Poniedziałkowe notowania ciągłe rozpoczęły się od minimalnych wzrostów. Na otwarciu najwięcej na wartości zyskał indeks reprezentujący spółki z sektora teleinformatycznego. Spośród blue chipów zwyżki miały m.in. miejsce na akcjach Optimusa, TP SA i Prokomu. Wzrost ceny pierwszej z wymienionych spółek to prawdopodobnie efekt podania informacji o podpisaniu znaczącej umowy. Nowosądeckie przedsiębiorstwo ma wdrażać system informatyczny dla NATO. Z kolei dodatnia zmiana kursu TP SA to zapewne odreagowanie po wcześniejszych zbyt dużych przecenach, a Prokomu efekt podania informacji o dalszym konsolidowaniu rynku IT.

Po kilkunastu minutach od otwarcia spośród spółek zaliczanych do indeksu WIG 20 tylko papiery KGHM lekko traciły na wartości. Do dobrych nastrojów na GPW niewątpliwie przyczyniły się informacje płynące z rynków zagranicznych. Piątkowe wzrosty w USA i dzisiejsze w Europie zapewne są dla graczy dobrą przesłanką do zgłaszania popytu, zwłaszcza że na krajowym rynku na razie brak odpowiednich bodźców. Dodatkowo niemal wszyscy oczekują kontynuacji trendu wzrostowego. Ostatni miesiąc uważany jest tylko za jego korektę.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na otwarciu warszawska giełda zanotowała lekkie wzrosty