Na rok z lokatą

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl
opublikowano: 23-05-2016, 22:00

Bez zakładania ROR i spełniania innych warunków, postawionych przez bank, na lokacie rocznej można liczyć na 2,5 proc.

Najwyżej oprocentowaną lokatą roczną bez dodatkowych warunków jest lokata oparta na stawce WIBOR 6M, oferowana przez Bank Smart. Oprocentowanie w wysokości 2,54 proc. może jednak w czasie trwania umowy się zmienić w ślad za zmianą wiboru. Takiego ryzyka nie ma w przypadku lokat w BOŚ Banku i Idea Banku, gdzie oprocentowanie sięga 2,5 proc. i przez rok na pewno się nie zmieni.

Odsetki netto, a więc „do ręki”, dla kwoty 10 tys. zł wyniosą w obu przypadkach po około 200 zł. Na nieco mniej (2,3 proc., co daje 185 zł) można liczyć w Getin Banku na Lokacie Progresywnej. 3 proc. na rocznej lokacie mogą obecnie uzyskać wyłącznie klienci, którzy zdecydują się na konto osobiste oraz kartę debetową i będą z nich aktywnie korzystać przez najbliższe 12 miesięcy.

Chociaż 17 maja BOŚ Bank obniżył oprocentowanie niektórych lokat, w przypadku EKOlokaty z Bonusem stawka pozostała niezmienna. Tym samym bank wciąż oferuje najwyżej oprocentowaną lokatę roczną. Klienci, którzy zdecydują się na konto osobiste w tym banku (na którym będą utrzymywać saldo odpowiadające co najmniej 10 proc. tego, co na lokacie) i kartę debetową (dokonując nią transakcji na 300 zł miesięcznie), mogą liczyć na 3 proc. w skali roku.

Dla wpłaconych 10 tys. zł oznacza to około 240 zł odsetek. Nieco mniej, bo 2,80 proc., można uzyskać na rocznej lokacie w Idea Banku. W przypadku oferty Lokaty Cloud zastosowanie mają podobne ograniczenia jak w BOŚ Banku — konieczne będzie utrzymanie przez cały rok 10 proc. salda lokaty na założonym w banku koncie.

Aktywne korzystanie z karty wydanej do konta nie będzie tu jednak wymagane. Podium zamykają oferty ze zmiennym oprocentowaniem BIZ Banku i Banku Smart, które oferują obecnie na swoich najlepszych rocznych lokatach ze zmiennym oprocentowaniem stawkę 2,54 proc. w skali roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu