Na rynkach akcji w USA przewaga popytu

opublikowano: 26-04-2021, 16:57

Pierwsza sesja tygodnia, podczas którego wyniki kwartalne opublikują technologiczne blue chipy, zaczęła się wzrostem indeksów.

Po ok. godzinie sesji Dow Jones rósł o 0,1 proc., S&P500 zyskiwał 0,2 proc., a Nasdaq szedł w górę o 0,4 proc. Popyt przeważał w 7 z 11 głównych segmentach S&P500. Największym cieszyły się akcje spółek materiałowych (0,8 proc.), energii i finansowych (po 1,0 proc.). Najsłabsze były segmenty użyteczności publicznej (-0,5 proc.) i dóbr codziennego użytku (-1,0 proc.). Rynkowi akcji sprzyja spadek rentowności obligacji USA z tzw. długiego końca krzywej rentowności.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Inwestorzy czekają na publikowane w tym tygodniu wyniki kwartalne technologicznych blue chipów, m.in. Microsoftu, Alphabet, Apple i Facebooka. Wśród najmocniej drożejących w poniedziałek spółek o największej kapitalizacji z Nasdaq jest Tesla, która ma przedstawić raport po sesji. Rynek oczekuje wysokich przychodów po rekordowej liczbie dostarczonych aut w minionym kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane