Na rynkach Europy dominuje niepewność

Marek Druś
opublikowano: 23-04-2008, 00:00

Na europejskich rynkach akcji inwestorzy nie mieli pewności, w jakim kierunku pójdą wkrótce indeksy. Wskaźniki mocno się wahały, oddalając się od poziomów poprzednich zamknięć.

Najmocniej drożały spółki naftowe, czemu sprzyjały kolejne rekordy bite przez ceny ropy i paliw. Wzrost cen metali i podwyższenie rekomendacji branży przez Merrill Lynch podbił kursy spółek surowcowych. Drożały m.in. koncerny BP i BHP Billiton. Mocno staniały akcje Royal Bank of Scotland, który zapowiedział podwyższenie kapitału prawie o 24 mld USD, m.in. z powodu strat na papierach opartych na amerykańskich kredytach hipotecznych. Sesje w USA rozpoczęły się spadkiem indeksów. Nie poprawiły nastrojów dobre lub lepsze od spodziewanych wyniki kwartalne DuPonta, McDonald’s i AT&T. Rozczarował Texas Instruments, którego prognozy okazały się zbyt konserwatywne. Taniał SunTrust Banks, którego zysk spadł o 44 proc. przez straty na instrumentach finansowych opartych na kredytach hipotecznych.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu