Na rynkach paliw wzrost cen ropy

(Marek Druś)
opublikowano: 28-11-2006, 11:57

Na światowych rynkach paliw we wtorek przed południem odbicie cen ropy, po porannych niewielkich spadkach - podają maklerzy.

Na światowych rynkach paliw we wtorek przed południem odbicie cen ropy, po porannych niewielkich spadkach - podają maklerzy.

W USA spodziewana jest chłodniejsza pogoda i temperatury poniżej normy w tym okresie, a to będzie oznaczać wzrost zapotrzebowania Amerykanów na paliwa opałowe.

Baryłka lekkiej ropy WTI w dostawach na styczeń w handlu elektronicznym na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała przed południem czasu europejskiego o 30 centów, do 60,62 USD.

Ropa Brent spod dna Morza Północnego w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures w Londynie zdrożała zaś we wtorek po godz. 11.00 o 40 centów, do 60,84 USD za baryłkę.

Rynek czekać będzie teraz na raport Departamentu Energii o stanie zapasów paliw w USA. Analitycy spodziewają się wzrostu rezerw paliw destylowanych, w tym oleju opałowego i diesla, o 550 tys. baryłek.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane