Na rynku akcji nadal dominować będą byki

Marek Knitter
08-03-2004, 00:00

Ubiegły tydzień był udany dla inwestorów. Po stabilizacji główne indeksy znów poszły w górę. Na początku tygodnia najbardziej zyskiwały akcje spółek z sektora technologicznego i budowlanego.

— Dopiero w połowie tygodnia przyszło lekkie uspokojenie i stabilizacja. Podczas kolejnych sesji na zagranicznych rynkach nie spodziewam się większych zmian — prognozuje Michał Janik, analityk w BDM PKO BP.

Polski rynek akcji zachowywał się podobnie jak amerykański. Na początku tygodnia tu też doszło do dużych wzrostów. Zyskiwały akcje spółek informatycznych, przede wszystkim Prokomu i Computerlandu.

— Prokom zaczął szybko rosnąć po podpisaniu kontraktu z PZU. Na tej fali zyskał również jego konkurent. Coraz bardziej widać wśród inwestorów zainteresowanie spółkami internetowymi. Rośnie wycena akcji Interii czy Onetu. To echo trwających od dłuższego czasu wzrostów akcji podobnych spółek notowanych na rynku Nasdaq. W Polsce w tym tygodniu nie powinno dojść do nagłych spadków. Na rynku nadal powinny rządzić byki — mówi specjalista z BDM PKO BP.

Do spółek godnych uwagi Michał Janik zalicza m.in. ZM Duda, Forte, Lentex i Telmax. Jego zdaniem, dobre wyniki finansowe i dobre perspektywy w dłuższym terminie pomogą im w dalszych wzrostach.

— Wkrótce resort skarbu będzie rozmawiać z Eureko na temat sprzedaży pakietu akcji PZU. To może mieć wpływ na wycenę akcji Millennium. W przypadku akcji Pagedu, po silnych wzrostach zalecam ostrożność — przestrzega Michał Janik.

Zdaniem specjalisty BDM PKO BP inwestorzy powinni teraz unikać większego zaangażowania w akcje MCI.

— To dobra spółka, ale ostatnie, bardzo silne wzrosty nie są uzasadnione fundamentalnie. Dlatego przyu tak wysokich poziomach cenowych zalecam raczej stopniowe wychodzenie z tej inwestycji — mówi Michał Janik.

Michał Janik, analityk BDM PKO BP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na rynku akcji nadal dominować będą byki