Na rynku metali obawy o deficyty w Europie

PAP
opublikowano: 09-02-2010, 09:15

Na rynkach metali spadają ceny miedzi. Inwestorzy obawiają się, że deficyty budżetowe krajów w Europie wpłyną na  przyhamowanie wzrostu gospodarczego i spowolnią globalne ożywienie - podają maklerzy. Ceny miedzi spadły; na rynkach obawy o deficyty budżetowe w  Europie

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME staniała podczas handlu azjatyckiego o 1,2 proc. do 6 tys. 371,25 USD za tonę. Teraz jest wyceniana na 6 tys. 460 USD.

W poniedziałek metal zdrożał o 2,7 proc. odbijając się z najniższego poziomu od 19 października 2009, czyli z 6 tys. 225 USD/t.

W Szanghaju tona miedzi w dostawach na maj staniała podczas tej sesji o 1,1 proc., do 51 tys. 980 juanów (7 tys. 614 USD).

"Sentyment pozostaje słaby na rynkach finansowych i giełdach metali z powodu obaw o deficyty budżetowe krajów w Europie" - mówi Ju Guoxian, analityk First Capital Securities Co. z Shenzhen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane